| Twister09 a întrebat:

Salut, acum o lună am blocat o pe persoana pe Instagram si astăzi am vazut ca nu mai imi apar mesajele deloc.
Am deblocat-o inapoi si imi apare ca e activă și pot sa-i dau si cerere de urmărire si daca o caut o gasesc deci ea nu m-a blocat.
Se pot sterge mesajele singure după o vreme? Sau de ce nu mai imi apar mesajele?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

In mod normal, daca dadeai sau primeai block, dispareau mesajele.
Acum cam 2-3 luni, au bagat un update, si apareau si mesajele cu persoanele blocate.
Exista posibilitatea ca ei sa fi revenit la prima varianta, cea in care dispar mesajele cand blochezi o persoana, caz in care, ar trebui sa astepti sa-ti revina mesajele.
Insa, daca nu se va intampla asta, cel mai probabil inseamna ca tu ai sters din greseala conversatia atunci cand ai blocat aceea persoana.
Cand blochezi o persoana, te intreaba in conversatia respectiva daca vrei sau nu sa sterg aceea conversatie, e posibil ca tu sa le fi sters fara voia ta.