| Kakeshi a întrebat:

Acum o saptamana am vrut sa-mi deschid laptopul si mi-a aparut un blue screen in care spunea ca" The system couldn't start because the file is missing or contains errors -0xc00000e9 ". Aveam 2 optiuni Try Again si Recovery Tools.Am apasat pe try again si a mers.Asa fac de o saptamana, dar astazi nici una dintre optiuni nu merge (continua sa ma dea in blue screen).Cum ar trebui sa rezolv erroarea?
Ps:am windows 10

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai garanție mergi la ei.
Dacă nu, reinstalare curată de la zero.
In cazul in care laptopul are licență pusă de fabricant și ai avut ideea de a face copia partiției recovery folosești acea copie.
Daca nu ai o licență reală iți faci un stick cu w 10 și formatezi.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Sistem de fisiere corupt. Iti doresti sa fie din motive software (scapi cu un repair-install) ca daca e din motive hardware (= moare HDD-ul) e mai "dureros".

| AndreiRoAndyG a răspuns:

Si mie îmi apărea blue screen-ul, dar nu aveam nici o varianta ca tine, asa ca am tinut apăsat pe butonul,, Turn Off" si l-am redeschis. TOTUL mergea perfect până când l-am spart cu pumnul.