| xGigel a întrebat:

Salut, acuma 2 luni mi-am luat un STICK de 16 GB ( Hama 2.0 10MB/s ) https://de.hama.com/00090983/hama-laeta-flashpen-usb-20- 16-gb-10-mb-s-grey.

Problemele sunt urmatoarele:

1.La "BitLocker status" imi apare "Not encryptable"
2.Asta am patit dupa ce am formatat stickul cu un program de formatat "LOW FORMAT." ceva de genu.
3.Cum pot sa fac sa-l formatez NTFS... Sau daca`l mai pot formata cumva...

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate, dar nu garantez rezultate de 100%.
Se ia una bucata ISO live cd cu Gparted.
se buteaza cu cd-ul cu gparted
Se ruleaza aplicația cu USB-ul conectat la calculator
Se formateaza stik-ul în NTFS
Atenție la alegerea unitaților de stocare date să nu îți radiezi hard disc-ul în loc de stik-ul USB.
Succes

| xGigel explică (pentru DeyCj):

Imi poti da un video te rog? Nu prea am inteles ce am de facut.