| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am 2televizoare unu Sony luat acu 2ani si unu Panasonic viera luat acu 5 6 ani.
Intrebarea mea este dc televizor Sony nu palpaie imaginea la o rezolutie de 1080p conectat la laptop cu un refresh de 60hz, iar cel Panasonic la aceeasi rezolutie acelasi refresh palpaie si se vede cam pixelat scrisul? Laptopul meu suporta maxim 60hz, daca imi iau caculator si il folosesc pe cel Panasonic drept monitor o sa pot da refresh-ul mai mare sa nu mai palpaie, deoarece cel Panasonic sta degeaba prin casa si nu am ce face cu el? Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| electronicepretmic a răspuns:

Scrie modelele de pe spatele tv-urilor aici si apoi se poate lamuri treaba mult mai usor