| diNNozo a întrebat:

Am aceasta placa de baza ASROCK N68C-S-UCC, Socket AM2+/AM3. As vrea sa ii fac upgrade. La procesor AMD Phenom II X4 965, 3400MHz, socket AM3, Black Edition. Momentan am pe ea AMD SEMPRON 140. 2, 7 GHZ 6 GB. RAMI DDR3 1330, Paca video ATI RADEON HD 5450 1 GB. DDR3.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Foarte bine. Nu ai spus daca ai reusit sa deblochezi al doilea nucleu sau nu.

Tinand cont de faptul ca s-au ieftinit procesoarele AMD (cat de cat), Phenom II X4 965 este o alegere buna.

Răspuns utilizator avertizat