| RuNNer327 a întrebat:

Salut, am aceasta placa de baza http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E1681 3135074 procesor AMD Athlon 64 x2 4600+ 2 gb ram ddr2 si sursa de 250 w si vreau sa-mi achizitionez aceasta placa video http://www.emag.ro/......DDS4QBBBM/ va fi compatibila cu sistemul? P.S : cumpar aceasta placa video pentru jocuri ex : cs go, battlefield 3

Răspuns Câştigător
| DoK a răspuns:

Frate sa zic cinstit ce cred eu. Eu cred ca nu merita sa mai bagi bani in acest PC. Procesorul e ok ( nu sunt pretentii) dar : 1. Ram 2 GB este foarte putin.
2. Sursa de 250W nu prea cred sa poata alimenta si plata video gt 730.
3. Nu am gasit pe net informatie despre ce versie de PCI expres sta la tine pe plata de baza ( GT 730 are nevoie de PCI expres 2.0 ) eu nu spun ca nu o sa fie compatibila.
Uita-te care e situatia reala pentru a putea juca normal battlefield 3 : Ai nevoie sa ajungi macar la 4 gb ram (max pentru plata de baza a ta e 4 gb ) trebuie sa schimbi sursa macar de 450W atunci deja o sa merite sa te gandesti la placa video. ( eu de asta cred ca nu merita sa bagi atitea bani ) Stringe niste bani si cumpara un alt PC, care sa poata face ceva frumos.