| ddcBMW a întrebat:

Salut.Am acum in calculator un Procesor AMD Sempron 1.8 GHZ
si scrie in DXDIAG ca este de 3000+. Care este treaba cu procesoarele de tipul asta? Sunt cumva ceva gen DUAL CORE? La mine in DXDIAG nu spune nimic de DUAL CORE sau ceva de genul si m-a facut curios.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Iar vine fatugly sa dea cu bota in balta...
@ddc: Nu e nici un dual core nimica. Daca ai foarte mult noroc sa fie dintr-o generatie si o serie care sa se poata debloca la doua nuclee, ai poate niste sanse sa il faci dual core fara cheltuieli suplimentare, dar in principiu ce ai tu acolo e o vechitura extrem de slaba si cu asta basta.

2 răspunsuri:
| Cozzmy13 a răspuns:

Si tu ce credeai? Ca are un nucleu la 1.8 GHz si unu' la 1. 2GHz?

| FatUglyVirgin a răspuns:

3000+ este seria de procesoare