| Marcel7001 a întrebat:

Salut, am apasat alt+f4 pe laptop si am dat pe al doilea ecran si eu nu am al doilea ecran, acum se vede negru cum rezolv?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Combinatia "Alt+F4" inchide fereastra /programul actual, iar daca nu este nimic altceva deschis, atunci inchide calculatorul.
Iata cum sa procedezi:
1. Tine apasat indelungat butonul de pornire (5-15 secunde) pana ce se sting TOATE Led-urile de pe panoul de semnalizare (in afara Led-ului care indica conectarea la sursa de alimentare.
2. Dupa alte 5-10 secunde pornesti laptop-ul din nou. Laptop-ul trebuie sa porneasca (apare afisaj pe ecran).
3. Daca ecranul ramane negru, atunci citeste manualul de utilizare, respectiv cauta combinatia de taste (tasta Fn + Fx - o tasta de functie Fx, unde x este intre 1-12) care comuta afisarea (pe ecranul laptop-ului sau cel exterior sau ambele).
4. Daca nicicum nu-ti porneste, atunci du-ti laptop-ul la un service, sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi combinația aia de taste l-a închis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stergi fisierul "system32"