| bistrita1984 a întrebat:

Salut,am ca antivirus avast si am incercat sa scanez merge pana la 95% si acolo imi ingheata pc total, trebuie sa-l restartez ca sa-l pornesc din nou? Are cineva idee ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Dezinstaleaza avast, si descarca de la pagina symantec Norton internet security de evaluare. si fa o scanare pc. daca vrei sa continui sa folosesti avast care probabil il ai in versiune free, reinstaleaza versiunea cea mai recenta de la pagina avast.
bafta

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca antivirusul este gratuit sau cu licenta si tu ai sau nu licenta.
Daca nu-ti functioneaza cum trebuie poti sa-l stergi si apoi sa descarci ultima varianta gratuita, avast! free este destul de bun.

| K0sti a răspuns:

Ai virusi! Ala nu e antivirus!

| CinevaNou a răspuns:

Ti se supraincalzeste procesorul, mai curata-l de praf.

| Krixxus a răspuns:

Incearca sa il instalezi iar

| xSebyx a răspuns:

S-ar putea fi de la procesor, cand un antivirus scaneaza o fila mai mara..sau nu stiu cum sa-ti spun...procesorul va fi utilizat peste 70%...se mai intampla la cbineinteles.bineinteles,nu la cele high end