| Ionut4895 a întrebat:

Am comandat acest PC de pe EMAG astazi cu 1200 de lei. Se merita? Nu sunt inrait dupa jocuri dar mai joc ocazional cate ceva. https://www.emag.ro/......DHNPZHBBM/

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Pai sa vedem: procesor i7 gen. 3 - acum exista i7 gen. 8, placa video GT 710 - mai slaba decat ea in seria 7 e doar GT 705 iar 4 GB RAM si 500 GB HDD sunt dotarea minima pe orice laptop entry level in ziua de azi.

Asadar, este un sistem vechi cu un procesor decent si placa video/RAM/HDD entry-level. De jucat vei juca ori jocuri foarte vechi pe detalii medii ori jocuri mai noi pe detalii (foarte) scazute.

Altfel, pentru office, internet, muzica, filme - nici o problema.

| Ionut4895 explică (pentru flixbuster):

Eu nu vreau nu stiu ce performanta la el, vreau sa fie bun pentru zilele astea eu de ex am avut un PC cu Intel Core Duo E6550, 2.33GHz, 5GB RAM, placa video ATI Radeon 4600 de 1GB, HDD 500gb, puteam juca fifa 14 in HD, COD World At War, Mafia 2 etc. Banuiesc ca asta care l-am luat e mult mai bun

| Arthiom a răspuns:

E bunicel, sta cam prost cu 4 gb ram dar merge.

| DoctorWh0 a răspuns:

Ce sa zic... e un sistem din categoria medium-low, cu un procesor de generatie a 3a(vechi) si o placa video slaba. Pentru videoclipuri pe Youtube si Facebook e foarte ok. pentru alte chestii mai complicate gen jocuri ca Fortnite, GTA V si PUBG e varza. Foarte probabil minecraft iti va merge la 60fps minimum si altele cam la fel.