| Ghurgh a întrebat:

Salut. Am cont Facebook iar astazi, in ultima ora mai exact n-am folosit aplicatia messenger sau Facebook deloc. Cand am vrut sa intru pe messenger, mesajele nu se trimiteau si mi-am dat seama ca e o problema la cont, eu avand internet iar celelalte aplicatii functionand.
Cand am intrat pe Facebook am primit mesajul: "Lucian, contul tău a fost blocat
Am detectat activităţi neobişnuite în contul tău. S-ar putea ca cineva să-ţi fi folosit contul fără ca tu să ştii."
Am apasat "Incepe", unde m-a pus sa bag un cod pe care l-as fi primit pe numarul de telefon. Am asteptat cateva minute, am repetat actiunea, apasand de mai multe ori pe "Trimite din nou" dar nu am primit nici un cod. Intr-un final, in loc de "Incepe" apare "Afla mai multe". Apasand, nu mai sunt ghidat catre acel meniu de a insera codul si a debloca contul, ci sunt indreptat spre o pagina de ajutor care nu ma ajuta chiar deloc, nu e nimic ce m-ar ajuta sa recuperez contul. E mai exact pagina de ajutor a Facebook-ului. Cum as putea sa recuperez contul asta? Intrucat, cand intru pe aplicatia messenger sau Facebook, sunt redirectionat tot aici.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca luni dupa-amiaza!