| Emp3roR13 a întrebat:

Salut, am cumparat o tastatura noua pe usb in limba romana, insa am constatat unele nereguli la cifrele de sus, stiu o sa ziceti de ce nu folosesc cifrele din dreapta nu le folosesc pentru ca m-am obisnuit cu cele de sus.Problemele ar fi urmatoarele;
cand apas 1 apare asa `1
cand apas 2 apare meniul help din orice fie din windows fie daca sunt pe browser
3 functioneaza corect
cand apas 4 apare 54
cand apas 5 apare 54
cand apasa 6 apare 67
cand apas 7 apare tot 67
cand apasa 8 apare =8
9 functioneaza corect
cand apas 0 apare -0
daca apas butonul pentru liniuta sau underline apare tot-0
daca apas butonu plus apare =8
Cum as putea sa rezolv aceasta problema va rog dau funda si vot.
Mai am o tastatura ceva mai veche la care nu merg 3 taste s c si v si nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

E praf! Du-o inapoi repede.

| pbsolver a răspuns:

Incearc-o pe alt calculator si vezi daca face la fel. daca face la fel, du-o inapoi de unde ai luat-o. daca nu, umbla pe la setarile de limba si tastatura

| unknownpink008 a răspuns:

Deci daca apare de exemplu 67 si vrei doar 6, sterge 6. Sau daca apesi pe 1 si apere 2, poti sa apesi pe 2 si sa apara1....nu prea stiu. poti sa o duci inapoi la magazin!