| Ionjutz a întrebat:

Am cumparat o telecomanda universala pentru televizor si nu stiu cum s-o instalez. Daca ma puteti ajuta, as fi foarte recunoscator. Telecomanda se numeste 3040 (atat) iar televizorul este Trenton. Nu am nicio carte de la telecomanda sau televizor. Stiti cumva daca o pot instala?

Mersi

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand ai plecat sa cumperi telecomanda trebuia sa vezi un anumit cod pe carcasa televizorului(in spate)si tipul de tv.Pe ambalajul telecomenzii sunt scrise tipurile de tv si codurile compatibile. Daca nu gaseai codul si tipul de tv scris acolo e clar ca nu se potriveste cu tv-ul tau. Porneste totusi tv si vezi daca functioneaza. Oricum, nu am auzit, pana acum, de Trenton.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! In acest caz nu o poti folosii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telecomenzile "universale", nu sint chiar universale. Am patit-o si eu, dar am putut sa o returnez. Indicatiile lui @dario2007 sint bune.