| DenisMihail21 a întrebat:

Salut!
Am cumparat recent 2 televizoare smart, marca vortex. De cand le-am cumparat am observat o problema care se intampla pe ambele televizoare. La ora 2 noaptea, beculetul rosu de la televizoare incepe sa faca un joc de lumini(rosu-albastru). Cand deschid televizorul imi apare un mesaj in care se specifica faptul ca nu este semnal sau pur si simplu nu scrie nimic, iar televizorul nu mai porneste, ramane black screen. Daca il deconectez de la alimentare si il reconectez, totul revine la normal, iar acel mesaj dispare. Daca nu il scot din priza, ramane asa in black screen pana dimineata, cand se aprinde singur, din senin. Am accesat setarile si am dezactivat ceea ce tinea de cronometru pentru somn sau restul. De specificat ca acest lucru se intampla in fiecare noapte, la ora 2.
Ceva solutii?
Multumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt în garanție? Trimite-le în service conform garanției!

Bula
| Bula a răspuns:

Unele televizoare au protectie impotriva vizionarii in timpul noptii (in special pentru copii).
Cauta setarile de genul "pornire /oprire la ora xxlove struckx".

| darrio2007 a răspuns:

Ai televiziune digitala pe ambele? Daca da, de la ce provider?

| gabicoo a răspuns:

Chinezărie ieftină.

| adryang78 a răspuns:

Nu-l mai scoate din priză. laughing
Când face așa își caută update-uri, soft, canale etc. Este o funcție predefinită, nu o poți anula din setări. Dacă televizorul este pornit, amână scanarea.

| ZanfirTraian a răspuns:

Reset din menu service!?