| sandwich a întrebat:

Salut, am cumparat un BlackBerry 9320, spuneti-mi va rog ce trebuie sa stiu despre el, internet am de la Orange nelimitat, se poate ca internetul o sa functioneze chiar si fara optiune (facebook si yahoo), ce trebuie sa setez la el.
Multumesc

1 răspuns:
| Consultanta2012 a răspuns:

Internetul poate functiona chiar daca nu ai nicio optiune activa insa vei fi tarifat corespunzator.

Pentru a avea acces la internet de pe un telefon compatibil WAP te rog sa iei legatura cu serviciul de relatii cu clientii Orange pentru a cere setarile pentru telefonul BlackBerry9320, dupa ce le vei primi este obligatoriu sa inchizi si sa redeschizi telefonul si poti accesa internetul oricat, atat timp cat ai credit pe cartela.

Daca este vorba de abonament trebuie sa renunti mai intai la oferta cu internet nelimitat (nu ti-as recomanda) si apoi sa faci respectivele setari.

Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos! Numai bine! FUNDA?