| Scafariu_Iosua_2001 a întrebat:

Am cumparat un Samsung Galaxi A5 2016 de la un targ si are o problema. Are ecranul spart dar nu se simte si din aceasta cauza, eu, cred ca nu se mai vede deloc pe ecran, dar atunci cand apas pe butonul power se aprind ledurile de la butoanele capacitive si atat.
Intrebarea este urmatoarea:
Daca as schimba ecranul, ar functiona telefonul?

2 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

90% e display-ul de vina. Cauta e net sau mergi la un service GSM sa ti.l ilocuiasca. Mi.e sa nu aiba probleme la procesor sau alte cele

| IulianIuli110 a răspuns:

Pai cand se aprind senzorii, daca apesi pe butonul de volum mai tare ar trebui sa auzi un... daca il auzi inseamna ca tel. merge... daca asta e.