| TMAIGL a întrebat:

Salut! Am cumpartat un tester vcds, dar cand il introduc in usb nu il recunoaste am instalat drivere tot ce este nevoie, dar cand introduc mufa usb in laptop nu scoate nici macar sunetul acela ca am conectat ceva la pc, iar testerul l-am probat pe alt laptop si functioneaz. Porturile usb sunt functionale vede tot in afara de acel tester.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in Device Manager si vezi daca apare acolo (la dispozitive conectate prin USB). Daca da, atunci trebuie sa instalezi si programul care il utilizeaza.
Citeste si daca versiunea Windows a soft-ului testerului (drivere, program) sunt cele de pe calculatorul tau!

| TMAIGL explică (pentru Bula):

Am intrat și nu apare deloc, iar driverele sunt instalate. Am reinstalat și windowsul și degeaba, tot nu îl vede, dar pe alt PC îl vede.
Dar usb-urile din laptop vede tot ce introduc în ele în afara de tester?

| Bula a răspuns (pentru TMAIGL):

Tester-ul este alimentat?
Folosesti acelasi cablu USB ca si cu calculatorul (cu care functioneaza)?