| claudiustoenica a întrebat:

Salut.Am decodorul de la rcs & rds humax digi+c.eu am fost plecst o luna si cand mam intors imi apare pe ecran smartcard expirat. ce sa fsc? sa dezactivat ne utilizand serviciile?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Achita factura.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa achiti factura la cablu te au deconectat ei, cablul daca nu il platesti in fiecare lună indiferent ca te uiti sau nu la tv ti l taie. Dar fara decodor ai incercat? ai semnal la cablu? baga cablul de antenă in tv simplu fara decodor, mergi si plăteste ti cablul, si intreaba acolo ce este cu cartela digi deoarece este a lor.

| claudiustoenica explică:

Factura e achitata in fiecare luna, fara decodor merge, cei de la rds au zis ca se va activa dar au trecut trei zile