| anonim_4396 a întrebat:

happyAm doua intrebari importante...am reinstalat sistemul de operare a nu stiu cata oara (Windows XP Professional SP3)deoarece aveam foarte multe erori si probleme banale.Cu toate astea,,java-ul nu cred ca functioneaza bine,nu imi merge pool (joc din Yahoo! Messenger) si nu cred ca merg nici celelalte jocuri!straight faceSpuneti-mi ce as putea sa fac,am ultima versiune de java instalata! Pe langa asta recomandati-mi si un antivirus free,care este cel mai bun dupa parerea voastra,care detecteaza cel mai bine troienii, virusii si alte chestii mai bine dar sa ii si elimine cat mai "sigur" posibillaughing...eu folosesc AVG 2013 Free!big grin

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Bun nu există că jici cel mai performant și scump din lumea asta nu îți va oferii protecție 100%=.nu exista windows ne virusat sau tranzitat de viruși, dar unul eficient pentru xp ar fi avira.Dar șî AVg free e ok, numai că nu îti șterge viru șii în versiunea free ci doar ți muta în carantină și de asta i-am dat locu 4 după kaespersky, avira și MSE.Succes

| laptopnews a răspuns:

E ok AVG-ul pe care il folosesti. Poti incerca Windows 7! Uite un articol care sa te ajute in acest sens! :) Succes!
http://laptopnews.ro/de-ce-microsoft-windows-7.html

| K0sti a răspuns:

Nu exista antivirus free bun. Nu sunt ele nici in varianta cu bani bune, dar free. Kaspersky best of the best. Pentru problema cealalta, vezi NET Framework. Mai mult ca sigur nu il ai instalat.

| dracu14 a răspuns:

Ca antivirus iti recomand eset nod 32
iei versiunea trial si apoi bagi un trial freeze si numai ai probleme
despre java nu prea stiu ce sa zic, n-am avut problema asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un antivirus free care sa nu iti faca probleme este avastul
Iar daca ai mai avut sp 3 si nu ai scapat de probleme schimba windowsul cu totul inearca alta versiune du-te spre sp2 vezi ce se intampla

| MotanuJmekerit a răspuns:

Daca chiar vrei ceva bun si ieftin downloadeaza AVAST 7 si iti garantez ca nu vei regretawinking dar prima data formateaza tot PC si atuncia bagi si antivirusul, bafta

| pickolo a răspuns:

Incearca sa iti iei Avast antivieus! Si daca nu merge iti recomand sa merge la un specialist IT sa iti reinstaleze windwosul si sa vorbesti cu el despre toata traeba asta! Eu cred ca so colegu, ca cel mai bun antivirus pentru Win. XP este Avira este si el free dar pentru cateva zile. poti gasi si cd-keyul sa il ai tot timpul! In fine, Succes!