| CurteanMarkus14 a întrebat:

Am doua mufe de VGA.Cea care e legata prin placa video functioneaza iar cea care este legata prin placa de baza nu functioneaza...iar nici unul din monitoarele mele n-au mufe de HDMI.Cum fac sa functioneze cea legata prin placa de baza? Si nu vreau o varianta ce are de aface cu dezasamblarea unitatii!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ce interes ai avea sa folosesti placa integrata (in placa de baza) si nu cea dedicata? Doar daca placa video externa e mai slaba decat cea integrata. Pentru setari video, va trebui sa consulti manualul placii de baza despre optiunile pe care le ai in Bios si care iti pot da posibilitatea sa folosesti placa integrata, si nu cea dedicata. Ambele placi video nu vor functiona simultan, iar modificarile din Bios vor face ca sistemul sa detecteze prima data placa integrata. E nevoie de documentare, ca sa stii ce setari ai in Bios si ce schimbari se impun, ca sa poti folosi placa video dorita. Consulta manualul pentru detalii sau spune-ne ce placa de baza ai in sistem, ca sa te putem indruma cum trebuie.

| CurteanMarkus14 explică (pentru dannyel86):

Am uitat sa spun ca acea placa video este dedicata(Radeon R7 250 1GB). Oricum..multumesc,a functionat

1 răspuns: