| Iuli122122 a întrebat:

Salut, am făcut in perioada 25-31 octombrie 100 euro din Youtube. Acum luna s-a resetat.
Contul e asociat la un cont adsens inca neactivat.
Eu am 17 ani si nu as dori inca sa ma implic in a lua banii din Youtube. Dacă nu activez contul adsense si nu mai pun pinul, pentru ca si asa nu il pot folosi pentru ca sunt minor, iar balanta Youtube va creste: ba octombrie 100 ba noiembrie + 300 ba decembrie 300 adica undeva pe la finalul anului cu 600 euro si contul adesnse nu este confirmat cu pinul pentru ca nu am varsta, banii stransi unde si cum vor fi pastrati?
La momentul cand voi face 18 ani doresc sa ii scot da? Cu un nou cont adsense, pe proprie persoana, atunci imi scoate si din urmă sau doar ce voi face de acolo inainte? Asta este nedumerirea mea... Rog să răspundă cine stie.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Până nu ai 18 ani nu poți câștiga bani pe You Tube. Ca să fii eligibil pentru câștiguri trebuie să ai 18 ani.
Contul Adesnse neactivat, care va să zică că nu există.
Pe el se colectează banii, căci el produce reclama, Ad vine de la advertiment reclamă. Nu ai bani în contul Adsense pentru că el nu există, nu ai bani de unde să îi scoți, pentru că ei ar trebui să existe în contul Adsense, acesta colectează banii din reclamă, nu You Tube. Astfel până la 18 ani nu câștigi nimic.