| Girbita_Sami_1999 a întrebat:

Am foarte mult praf in pc si este in garantie, trebuie sa il duc la ei sa mi-l curete?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca nu ai sigiliu pe suruburi/carcasa (nu am mai vazut din 1900 toamna), desfaci carcasa si aspiri/sufli dar atentie la cabluri/placi - nu freci ca turbatu' cu aspiratoru' peste tot, sunt niste componente electronice pe acolo si niste cabluri care pot sa se miste.

| Alexuţ02 a răspuns:

Cel mai ok e să suni la ei, spre exemplu ( " Alo bună ziua, vreau să ştiu şi eu dacă mă duc la un service autorizat să-mi curăţ PC-ul de praf pierd garanţia " ), aşa e cel mai ok, în zonă sigur ai service-uri, iar acolo costă undeva pe la 30 lei, + că-ţi dau şi bon deci ai dovada că nu ai umblat tu singur în el...