| RΔϟVAη a întrebat:

Am folosit antivirusul Malwarebyte pentru a scana de virusi calculatorul, mi-a detectat cam 600, i-a sters dar cand am dat restart calculatorul porneste dar dupa logo-ul windowsului monitorul ramane negru happy Am windows 7 este instalat de ceva timp si doar din curiozitate l-am scanat de virusi. Are cineva un sfat? P.S Sunt intrat cu safe mode

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sterge Windowsul si reinstaleaza-l.

| halogen001 a răspuns:

In safe mode reinstaleaza driverele placii video.

| AdrenalinTm a răspuns:

Malware nu e un virus
e un program rau intentionat (de obicei il instalezi de buna voie o data cu instalarea altui probram pentru ca nu ai debifat niste casute)
la fel si adwere
dai un recovery

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearcâ sa reinstalezi wndowsul.si eu am patit asta.

| Romb3r a răspuns:

Se poate sa-ti fi sters din fisierele Win-ului.Incearca un repair cu un CD cu 7

| Dani160 a răspuns:

Salut! Cel mai probabil unul din virusi era un bootkit care ti-a afectat sistemul de bootare la PC. Eu ti-as sugera antivirusul ESET Smart Security sau NOD32. Acestea sunt mai bune.
Pentru inceput, in timp ce deschizi calculatorul tine apasat F8, care iti va deschide o pagina cu mai multe variante. Alege sa bootezi cu Safe Mode ( Daca se blocheaza cu safemode la classpnp.sys incearca cu safemode+ command prompt si apasa in acelasi timp). Dupa ce ai intrat in Safe Mode, du-te la control panel->System & Security->Backup and Restore->Recover System settings or your computer ->Open System Restore. De aici, iti poti alege pana unde sa dea restore PC-ul. Eu ti-as sugera sa selectezi cu o zi inainte, ca sa nu pierzi fisiere importante. Succes!