| Banica_Liviu_Ion_1975 a întrebat:

Salut am fost andrumat cu aceasta intrebare la rubrica tehnologie sa aflu mai multe la urmatoarea problema, am un copil care ai plac jocurile euro truk, 18 wheels of steel,an general jocurile cu simulatoare etc,am gasit sa cumpar un calculator la un pret bun parerea mea dar al iau mai mult pentru a se juca copilu jocuri,are urmatoarele caracteristici,, oktal advance A ori 3, MEMORIE tip ddr3, CAPACITATE 4096Mb, FREGVENTA1 600MHz,PROCESOR, producator AMD, numeATHLON 2 ori 3 455 tri core, frecventa 3. 3GHz, MEMORIE cache 4Mb, HDDtip 3, 5, interfata sata3, capacitate500Gb,PLACA VIDEO tip dedicata,producator nVIDIA, nume geforce GT610, memorie 1024Mb, producator gigabite, model 78lmt, s2, nu ma pricep si nu as vrea sa iau ceva ce nu o sa mearga, cu stima multe multumiri si respect.

Răspuns Câştigător
| valyx47 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti faci cumparaturile de la eMag. Uite! Am gasit un calculator gata facut pe care se poate juca multe jocuri: http://www.emag.ro/......E01FKBBBM/

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru valyx47):

Ati multumesc mult pentru andrumare, salut sa ai o zi buna, mersi.

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru valyx47):

Mersi

6 răspunsuri:
| Violente a răspuns:

Este un PC destul de echilibrat happy.
Mai poți lucra la placa video, dar eu zic că puștiul tău are mari pretenții vizuale de la jocuri, deci acest sistem este numa` bun. happy

Dacă PC-ul este întreg, dintr-o bucată atunci NU te sfătuiesc să il cumperi. Îmi spui mie ce BUGET esti dispus sa investești, iar eu iti fac cea mai bună alegere. Mă poți contacta prin mesaj privat sau îmi poți raspunde aici. Te salut!

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru Violente):

Salut da este antreg dintr-o bucata, am gasit pe sait la oktal, pretul este de 1, 158lei,, de acea am vrut sa ma intersez ca ma anebunit copilu asta, pana acum s-a jucat pe leptopul meu dar ai merg farte sacadat sau exemplu euro truk nu merge deloc, 18 wheels merge urat, de aceia vreau sai cumpar un lucru sa fie al lui sai mearga bine, ati multumesc pentru raspuns.

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru Violente):

Eu unu nu pot lucra la placa video, nu ma pricep deloc la pc uri, TE SALUT, cu multa stima.

| Violente a răspuns (pentru Banica_Liviu_Ion_1975):

M-am referit să cumperi altă placă big grin
Dar îl poți cumpăra pentru ceea ce vrei tu, te va duce fara probleme.