| SalomiaBogdan a întrebat:

Salut, am gasit un iphone 12 mini, si vreau sa ii dau "reset din fabrica" el apartinand unei 'anumite firme". ce pot face in acest caz, unde sa ma duc, ce programe de pc sa incerc? funda

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Nepredarea unui obiect, chiar gasit, in termen de 10 se considera furt. O poti pati deoarece poate fi gasit dupa IMEI.

Bula
| Bula a răspuns:

Il poti duce la politie, la "Obiecte pierdute & gasite" sau il poti vinde la un service pentru piese (2-300 lei).
Resetare "de fabrica" nu ii poti face, doar daca esti proprietarul de drept (care l-a inregistrat in iCloud).

| darrio2007 a răspuns:

Telefonul nu este găsit, este furat. Da-mi adresa ca să sun la Politie.

| SalomiaBogdan explică (pentru darrio2007):

Nu e furat b...e, este gasit

| darrio2007 a răspuns (pentru SalomiaBogdan):

Trebuie predat la Politie. Daca nu vrei sa ai necazuri.

| johnnny123 a răspuns:

Ce noroc pe tine, să "găsești" un iPhone. Și pe deasupra să mai știi și cui aparține.

| SalomiaBogdan explică (pentru johnnny123):

Da stiu cui apartine: mie, b...e

| KovacsB a răspuns:

Deci este furat.

| DonMoldo a răspuns:

Ce am gasit al meu sa fie