| Razzvan5444006644 a întrebat:

Salut,am gasit un monitor perfect, exact ce cautam, dar nu are g-sync, as vrea sa stiu daca ar fi compatibil cu g-sync. Daca as conecta acest monitor la placa video cu display port(am vazut pe google)
Acesta este monitorul:

https://www.pcgarage.ro/......c-premium/

Daca nu este compatibil as vrea o recomandare exact cu aceste specificatii si cu functia g-sync, chiar as aprecia mult.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......atible-da/

Acestea sunt compatibile cu G-Sync.
Nu au G-Sync fizic, dar au fost testate de nVidia, corespund, si au fost "declarate" compatibile, se poate activa functia pe care o doresti din software.

PS: daca ti se par scumpe, cele care chiar au G-Sync sunt si mai scumpe, dar si cam rare.