| jethebest a întrebat:

am o imprimanta Canon MP190 si cred ca nu recunoaste cele 2 cartuse,unul negru si unul color. intrebarea mea pentru voi este : ar merge imprimanta doar cu un singur cartus, cel negru?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Canon MP190 NU funcţionează cu un singur cartuş deoarece eroarea NU te lasă să imprimi nimic sad
Am şi eu această imprimantă de vreo 4-5 ani şi am verificat/încercat!

Singura soluţie este să schimbi cartuşul!
Chiar dacă nu cumperi unul original, sunt diverse chinezării ( noi ) la 30-40 lei...

Eu păstrez cam 3-4 cartuşe goale şi am observat că, uneori, când am eroare la cartuş, dacă-l schimb cu unul vechi ( pe care-l refillez acasă ), SCAP de eroare şi pot imprima laughing

Toate cele bune!

| Andrey1346 a răspuns:

Da,si eu am avut acesta problema si merge un singur cartus