| yooocosti a întrebat:

Salut, am instalat astazi windows 7 ultimate32 bit, si as avea nevoie de cateva sfaturi pc-ul meu este "
Processor :AMD Athlo(tm)64 x2 dual core 4800+ 2.50
installed memory(Ram) 2. 00gb"
de cand l-am instalat nu pot spune ca "merge" exact cum m-am gandit
ziceti sa renunt la el si sa revin la sp3 sau care sa fie problema?
merge cam greu.straight face si dabia l-am bagat...

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Revino la SP3. Numai windows iti trage aproape 1Gb ram, mai adaugi browser-ul si nu mai ramai cu mare lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru horia2012):

Exact.Daca mai deschide si un joc mare mingheata ecranul.

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect.

| yooocosti explică (pentru horia2012):

Cine a spus ceva de jocuri? laughing
il folosesc si in prezent pentru facebook, filme online muzica, etc happy jocuri ff rar si ala fiind cs si fifa dar foarte rarr happy

| horia2012 a răspuns (pentru yooocosti):

Eu nu m-am referit direct la jocuri. Nici chiar pe 2GB de RAM nu poate functiona asa cum vrei tu. Chiar daca Microsoft spune ca e suficient 1GB in realitate iti trebuie mai mult. Toate aplicatiile consuma din RAM. La 2 GB de RAM oblicatoriu il optimizezi (nu lasi active toate efectele frumoasse ale Windows-ului-consuma RAM).Se poate sa se fi instalat cu erori (nu asa de grave pentru ca ti-ar fi aratat si poate nu ar mai fi functionat, dar suficiente pentru a merge greu. Asa ca in final ori iti faci un stik bootabil cu Home Premiun (nu Ultimate ca nu esti Universitate, Societate comerciala...) ori treci pe XP. Inca ceva. Nu-ti instalezi Windows ca sa fii la moda. Eu am Home Premiun pe 64 biti si 4 GB RAM, iar tu pui Ultimate pe 32 biti si 2 GB RAM? Mai gandeste-te.

| gelu1970 a răspuns:

Ai pus ultimate ca sa poti avea pack in limba romana? sau ai pus ultimate doar ca sa ai o versiune de w7 greoaie? trebuia sa alegi un w7 professional sau home premium. in plus daca tot ai pus w7 ultimate incearca sa il optimizezi putin.

| Nerd³ a răspuns:

Problema este la pc, nu la Windows. Schimba-l si tu la o alta versiune pana iti cumperi PC. P.S: Skyrim rule *FUS RO DAH!*