| Veratu a întrebat:

Am Intel celeron(R) CPU 2.53 GHz, 1gb RAM, si placa video 64(e mica cei drept) si m-am gandit sa imi cumpar o placa video noua de 512 si as vrea sa stiu daca procesorul e bunicel sa nu cumpar placa video mai degeaba ca am procesorul mic.
Un sfat ce sa fac.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BreakingBad2013 a răspuns:

Mda...cumperi placa video degeaba. Mai bine iti cumperi o placa de baza, pui pe ea un procesor dual core sau mai bun, pui cel putin 2gb RAM DDR3 si apoi poti sa iei si placa video de 512MB, una pe 128 de biti sau pe 256 de biti, depinde, daca vrei sa rulezi ultimile jocuri aparute...

1 răspuns:
| Dani22222 a răspuns:

Nu se merita sa mai investesti bani in acel pc, pentru ca oricum nu te vei putea juca nici un joc mai nou cu acel procesor, sfatul meu este sa mai strangi niste banuti si sa-ti cumperi ceva mai nou, chiar si sh daca te pricepi un pic gasesti piese bune la preturi decente pe site-urile cu reclame penibile la tv laughing.