| SSScr a întrebat:

Am internet de la romtelecom, si mi-am luat un router wireless si nu prea stiu sa-l instalez. Pot sa-i chem pe cei de la romtelecom sa mi-l instaleze? Si daca da la ce numar?
Cine imi da un raspuns corect are funda!

Răspuns Câştigător
| vanessa12345 a răspuns:

Da, trebuie sa ii chemi. Ar trebui sa ai o coala cu date de la Romtelecom, cum au si altii de la RDS. Ei il vor instala happy

3 răspunsuri:
| Alexis7591 a răspuns:

Pe spatele router-ului sunt niste numere (parole de securutate).Si introduci una din acele numere, dar le bagi asa cum scrie acolo(nr.litere).Daca dai tel.la cei de la Romtelecom, iti vor spune acelasi lucru.Ei nu vin sa-ti conecteze router-ul.Si eu sunt pe Romtelecom.

| Eco_Produse_1910 a răspuns:

Singur ti-l poti configura, nu trebuie sa fii inginer pentru asta.