| TheDarkDevilS a întrebat:

Salut, Am internet prin orange wireless 54mb 3g+ am trafic 9 Gb la viteza maxima adica 1mb/s, dupa ce il limiteaza am 128kb, le trimite traficul cat descarc si cand am ajuns la 9gb gata e limitat, intrebarea este urmatoarea: Daca pot sa fac ceva sa nu mai trimita traficul sau sa descarc 1Gb si sa trimita 500Mb, este posibil?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Traficul este contorizat la nivel de cartela SIM, nu in PC-ul tau, deci nu ai posibilitatea sa "pacalesti" sistemul. Daca doresti mai mult trafic la viteza mare iti recomand sa optezi pentru abonamentul Colibri 25. Vezi mai multe detalii despre acesta accesand pagina de mai jos:
http://www.orange.ro/internet-mobil/colibri/colibri-25/index.html

Cu prietenie,
Orange Helper