| zurghii a întrebat:

Salut,
Am laptop-ul asta:
https://www.emag.ro/......DFJM90BBM/
Are4 gb RAM ddr4.
In cpu-z zice ca memoria ram e de 1600mhz, dar 1600 mhz este doar la ddr3.
Vreau sa mai cumpar o placuta de 4 gb ram, dar ce frecventa?

4 răspunsuri:
| Mihaiu_Mircea_1995_0aY4 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te uiti ce scrie pe placutele ram din laptop... daca nu scrie nimic (desi ar trebui) cauta laptopul pe mai multe siteuri inclusiv pe cel oficial Acer si vezi ce frecventa are ramul

| zurghii explică (pentru Mihaiu_Mircea_1995_0aY4):

Placuta cred ca e sub tastatura. am doar un slot liber unde sa bag ramul iar cel ocupat nu se vede

| Martin_Tereza_1997 a răspuns:

Buna, ai reusit a afli ce memorie ram trebuie cumparata? am acelasi laptop si ma intereseaza sa mai cumpar o placuta de 4 gb ram.

| zurghii explică (pentru Martin_Tereza_1997):

Nu am aflat, dar am luat o memorie ddr4 de 2100 mhz care scade la 1600 mhz pentru ca atata e cea default. Merge perfect