| BringMeTheHorizon a întrebat:

Salut, am LG Optimus One si as dori sa stiu daca versiunea mea de android(2.2). se poate updata.si daca da cu ce program? Si as mai vrea o lista de aplicatii folositoare. funda

1 răspuns:
| MitroKta a răspuns:

Pai eu stiu ca orice telefon sau macar orice telefon pe care il cunosc are in meniu la setari acolo unde scrie versiunea software-lui posibilitatea de a cauta daca sunt update-uri valabile pentru sis respectiv de pe telefon. Si stiu ca Nokia le conectezi la calc prin usb dar la astea cu android nu bag mana in foc pentru ca nu sunt sigur. Cauta si tu pe portalul lor de la android. Ar trebui sa mearga la 2.3 dar mai informeaza-te si tu pentru ca versiunea aia mai buna s-ar putea sa fie prea buna pentru tel respectiv si sa nu fie compatibila. Intelegi?