| cristi814 a întrebat:

Salut, am luat acum ceva timp niste casti de la JBL (T450 parca), s-au auzit ok un timp si dupa nu le-am folosit o luna/doua si azi cand am vrut sa le folosesc am sesizat urmatoarele :
1. Telefonul nu vede castile cand le conectez.
2. Sunetul se aude si in casti si in difuzorul telefonului.

Le-am incercat si pe un calculator care nu are speaker si se aud.Pot sa le fac ceva sau la gunoi?

4 răspunsuri:
| MadnesOfJuice a răspuns:

Problema nu pare a fi de la casti, pare a fi de la telefonul tau. Dupa parerea mea ar trebui sa incerci un factory reset(reset din fabrica) si sa vezi daca tot face figuri.

| cristi814 explică (pentru MadnesOfJuice):

Am incercat cu 3 telefoane (Note 8, J5 si un J3) si la toate se intampla acelasi lucru

| MadnesOfJuice a răspuns (pentru cristi814):

Daca mai ai garantie recomand sa o folosesti.

| cristi814 explică (pentru MadnesOfJuice):

Nu mai am de mult timp, oricum, multumesc