| Spoorky a întrebat:

am mai multe intrebari de la SA:MP
1.cum imi iau cartela si telefon de la benzinarie?
2. unde gasesc primaria in mapa los santos
3.cum devin membru ca sa pot conduce o motoreta
4.

Răspuns Câştigător
| TheDubstepMan a răspuns:

1. Nu am mai jucat de mult samp si nu cred ca vor fi corecte toate lucrurile care ti le voi spune dar incearca: 1. apesi pe u si scrii /call sau /telefon 2.nu stiu si 3.scrie /car si alege ce vrei motocicleta barca masina avion orice autovehicul si 4. Da funda te rog! Aaa si inca ceva iti dau idul meu daca vrei sa-mi dai si mie gta sa cu tot cu samp instalat pe el te rog foarte mult!

2 răspunsuri:
| secret95 a răspuns:

Difera de la server la server. Intra pe serverul de samp roleplay rpg.booter.ro si trimite /report textul tau si te ajuta un helper

| Drogatuu a răspuns:

1. Te duc la un magazin 24/7 si iti cumperi un telefon si o carte de telefon. 24/7 gasesti cu ajutorul comenzii: [/gps] sau [/locations].
[/call] pentru a suna pe cineva.
Ai nevoie sa cunosti numarul cuiva de telefon, dupa ce ai achizitionat cartea de telefon folosesti comanda [/number] si dupa [/number] scrii numele prietenului pe care vrei sa il suni.

2. Primaria tot asa o gasesti cu [/gps].
Uneori se mai numeste City Hall.

3. Ca sa conduci o motoreta trebuie sa ai permisul auto valid si sa iti achizitionezi o motoreta sau sa gasesti una abandonata.
Sunt mafiile care au motorete dar trebuie aplicatie + test pentru a face parte din una.

Sper ca te-am ajutat, primesc funda?