| xkiler007 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Vreau sa deschid un domeniu, dati un site incat sa cumpar domeniul si sa aiba mai multe moduri de atasare sa pot pune asa plugin sau ceva de genul ca orice vizitator sa poata adauga video de pe youtube doar cu line fara sa-si creeze cont?!

6 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Prietene...domeniul nu are legatura cu pluginuri si alte chestii de genul.
Domeniul este strict NUMELE SI ATAT.
Ceea ce vrei tu depinde de hosting, orice hosting platit are multe optiuni de constructie a unui website, daca nu te pricepi in crearea unui website de la zero, sunt platforme.

| mihairad a răspuns:

Uirte-te pe http://rotld.ro/registrars.html ca sa vezi firmele inregistrare, iti recomand xservers

| xkiler007 explică (pentru mihairad):

Bine mersi dar asa aiba in panoul de control asa opiune sa poata adauga oricine videoclipuri depe youtube? pe baza linke

| xkiler007 explică (pentru mihairad):

Eu vreau sa aiba un mod de constructie la hosting sa bag ceva sa poata adauga clipuri video cu ajutorul linke dela video ma ajuta cineva?

| mihairad a răspuns:

Depinde foarte mult de platforma pe care o alegi. In ce vrei sa faci site-ul. Wordpress? vezi ca sunt teme, pe care le gasesti online...si-ti dau majoritatea posibilitatea sa postez videoclipuri.

| xkiler007 explică (pentru mihairad):

Eu cunosc wordpress dar caut alt ceva mai bun happy