| PicakuElectr1ze a întrebat:

Am nevoie de un driver pentru castile AH-100 de la Hama.
Funda!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Repet, atat timp cat ai spus ca cealalta pereche de casti merge si boxele la fel...deja discutia nu-si mai are rostul! Le iei...si calculatorul si castile si te duci frumos la un service sa-ti rezolve problema!

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tot nu te-ai lamurit ca pocnitorile alea de casti si altele asemenea lor nu au drivere?

Doua difuzoare si o sarma cu 3 fire, hai 4 ca are si microfon, care se termina la cap cu un amarat de jack, cam ce drivere crezi ca trebuie? Castile alea merg pe orice e in stare sa dea semnal audio...televizor, telefon, tableta, casetofon, laptop, etc.
Mai si ganditi!

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Nu ma refeream la un driver al castilor, ci la un driver care ar putea face castile sa functioneze.Ele nu par sa functioneze pe ce driver au pentru ca pe driver-ul meu nu functioneaza.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Castile alea nu au nevoie de driver! Sunt ca si castile de la telefon...la alea iti trebuie driver?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Ok.Daca nu driver-ul e problema atunci ar trebui sa fie din setari la placa de sunet.Cineva a pus raspunsul asta la intrebarea anterioara.Dar nu stiu unde sunt setarile placii audio.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Click dreapta pe difuzor...of of mai mai...

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

A...ce? Asta ar trebui sa fie "Setarile de la placa audio"? Asta am verificat chiar prima data cand am pus castile.
Ma rog.Castile nu apar acolo la "playback devices" cum am mai spus.Si da.Trebuie musai sa fie acolo pentru a da "Set Default" pe ele.
Deci nu are legatura cu driver-ul.Nu apare la setarile placii audio sau nu stiu unde ar trebui sa caut castile la setarile placii audio.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Da de ce sa fie set default? Cine spune ca e obligatoriu? Ai spus ca perechea cealalta de casti si boxele iti merg, deci ce nu e clar?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Da.Dar trebuie date pe set defaul pentru a activa boxele sau castile.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Si daca folosesc castile ca si boxe sau boxele ca si casti care e problema? Inca nu realizezi ca e aceeasi mufa! Inca nu realizezi ca acele casti au o problema?

| PicakuElectr1ze explică (pentru K0sti):

Daca au o problema, este cu pc-ul meu sau placa de sunet.Omul ala de la Altex a testat castile pe alte 2 laptop-uri si functionau.Mi-a dat alta pereche de casti sa incerc daca are acceasi problema si are.

| K0sti a răspuns (pentru PicakuElectr1ze):

Repet, atat timp cat ai spus ca cealalta pereche de casti merge si boxele la fel...deja discutia nu-si mai are rostul! Le iei...si calculatorul si castile si te duci frumos la un service sa-ti rezolve problema!