| Seby90 a întrebat:

Salut, am nevoie de un software care sa imi indeplineasca urmatoarele cerinte:

Sa fie egalizator, standalone, sa nu fie legat de winamp (gen dspuri sau alte prostii pentru ca aud muzica online in general). Si vreau sa altereze toate sunetele, de la jocuri pana la muzica si filme happy...
Caut de ceva vreme dar ce gasesc nu are nici un efect pentru ce am eu nevoie.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Din pacate nu prea sunt. Driverele audio mai vin cu asemenea
programe de reglaj, dar sunt destul de limitate la efecte.

7 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Sa altereze...adica sa fie mai "tari" inaltele sau basul? Pentru asta poti folosi Dfx sau Breakaway Audio Enhancer.

| Seby90 explică (pentru horia2012):

L-am incercat, m-a dezamagit :p

| Seby90 explică (pentru horia2012):

Da practic am nevoie de un mixer, cam tot ce am incercat, care sa stie ce sa faca live, imi baga un delay de 1.5 secunde, unele chiar mai mult. Pcul nu este motivul, ci faptul ca trebuie sa faca un buffer live...

Pacat, driverul audio este si el oarecum limitat, am casti pe usb, se aud extraordinar dar aveam nevoie de mai multe setari.

Presupun ca ma voi indrepta catre winamp si sa il fac cumva sa imi redea youtubeul, poate asta e mai usor.

| horia2012 a răspuns (pentru Seby90):

Dar un Virtual DJ nu te-ar ajuta:
http://www.virtualdj.com/
Uite youtube pentru winamp:
Iti copii dintr-un articol pentru ca nu pot sa-ti dau link-ul:
To add YouTube to Winamp, close Winamp and add the following lines to the bottom of the ml_online.ini configuration settings file
(C:\Program Files\Winamp\ Plugins\ml\ml_online.ini):

ElementId11=8000
ElementIcon11=11002
ElementSubbed11=1
ElementName11=Youtube
ElementURL11=http://youtube.com/? cmd=mini

You should also remove this line: ElementID10=-1, save the file, and restart Winamp. When you do, YouTube should be embedded in your Online Services options."

| Seby90 explică (pentru horia2012):

Mersi, o sa il incerc imediat big grin.

| horia2012 a răspuns (pentru Seby90):

Sa faci totusi o copie a fisierului original. Nu se stie.

| horia2012 a răspuns (pentru Seby90):

Din pacate nu prea sunt. Driverele audio mai vin cu asemenea
programe de reglaj, dar sunt destul de limitate la efecte.