| octaviusz a întrebat:

Am nevoie sa imi instalez driverul pentru placa video... am luat driverul de pe situl de la laptop (packardbell.com) si imi spune ca nu am minimele necesare pentru a instala laptopul... poate am gresit driverul ceea ce nu prea cred, dar daca am gresit cum fac sa vad precis de placa video am ca sa instalez driverul. AM UN LAPTOP PACKARDBELL EasyNote MH36.Am nevoie urgen de driverul ala (PLACA VIDEO E INTEGRATA SI AM UN WINDOWS XP)

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Da click dreapta pe my computer, du-te la manage, device manage cauta display adapters apoi acolo iti scrie ce fel de placa video ai. poti incerca instalul de acolo. dai click dreapta pe numele placii video, si da update driverhappy

| Th33ldeRg0d a răspuns:

Problema consta tocmai in sistemul de operare!
Pentru windows xp nu exista driver pe site-ul oficial.
Singura posibilitate este reinstalarea windows-ului Vista/7.

| Ucynel a răspuns:

Depinde acum de modelul laptopului,e foarte posibil sa nu fie placa video compatibila cu acel driver,iar daca chiar vrei sa vezi modelul placii video, nu-ti ramane decat sa descarci utilitarul Everest, program care il gasesti (free)mai pe toate site-urile din domeniu.Acest program se instaleaza foarte usor, fiind micut ca marime si iti spune exact toate detaliile hardware si software al computerului tau.Imi face placere daca ti-am putut fi de folos.