| PsihoRap a întrebat:

Salut, am un laptop cu display spart, l-am conectat la un monitor si a mers pana a trebuit sa instaleg windows-ul din nou dar dupa nu am mai avut cum sa instalez si driverele video deoarece nu-mi mai reda imagine pe monitor, al luat hard-ul si l-am bagat intr-o unitate sa instalez driverele video pe el, dar unitatea are placa video diferita de placa video de la laptop (laptop-ul are placa video nVIDIA ) si nu am avut cum sa instalez driverele video care-mi trebuie pentru laptop.
Cum pot instala windows-ul si driverele pe hard intr-o unitate ca dupa sa mut hardul in laptop?
Laptopul este un Samsung rv-511

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu poți. Windows=driver pentru orice, iar driverele sunt progrămele creată sepcial pentru un hardware anume deci nu ai cum să instalezi un driver pentru un alt hardware pe un alt pc ce are hardware diferit. Eventual ar merge dacă faci rost de unul identic și de pe ăla să scrii driverele.Aia ar fi ceva.Succes

| PsihoRap explică (pentru DeyCj):

Pe mine deocamdata ma intereseaza sa-mi redea imagine monitoru de la laptop.
Am gasit un pc cu placa video nVIDIA, am sanse sa-l fac sa mearga?

| K0sti a răspuns:

Trebuie sa mearga si fara drivere daca o sa comuti monitorul din tasta specifica de functii!

| PsihoRap explică (pentru K0sti):

Daca te referi la tastele fn si unul dintre f-uri am incercat si nu merge

| K0sti a răspuns (pentru PsihoRap):

Teoretic ar trebui sa mearga! Vezi si in BIOS daca nu ai optiune pentru monitor extern, unele au!

| PsihoRap explică (pentru K0sti):

În BIOS n-am cum să intru deoarece display-ul de la laptop este spart, ne se vede absolut nimic pe el