| Andrei04072 a întrebat:

Salut am o drujba care face figuri daca ii trag socul sta la relantii daca il bag inapoi se tureaza la maxim ajutati-ma sa fac reglajele ala va rog Care stie ii

1 răspuns:
| aLeXsNs a răspuns:

Uita-te la carburator poate este prea tare consumul daca nu uita-te ca are un cablu de la acceleratie, dar inainte sa te uiti de cablu, daca mai se tureaza e bine dar fai asa poate totusi are ceva pe cablu adica lite din acelea, uita-te la carburator si incearca sa-i dai ala de relantiu mai mic, in atat fel in cat sa-si tina relantiul bine, daca tot asa sta sa te uiti la cablu, daca nu nu stiu ce sa-ti zic du-te la un mecanic ceva, ca nu o sa-ti ia mai mult de 30 lei. incearca sa faci ce ti-am zis eu. Bafta