| ElGreco88 a întrebat:

Salut, am o imprimanta care scoate scrisul invers, adica pe lungul paginii, cum poate modifica acest lucru? Nu scoate de sus in jos, scoate pe latime de sus in jos, de la ce oare? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pdf-urile nu pot fi modificate, de-asta ii dai degeaba la setari, imprimanta le printeaza asa cum sunt facute, daca a fost facuta pagina in format landscape asa ti-o printeaza, orice i-ai face.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Te duci la meniul de printare si alegi la
format "Portrait". Acum e fixata pe
"landscape".

| ElGreco88 explică (pentru horia2012):

Am schimbat si la fel e, cand inversez ceele doua schimba partea adica nu mai incepe randul din partea dreapta si din partea stanga, la mine scrie de la stanga la dreapta pe lungime, nu latime cum este normal.

| ElGreco88 explică (pentru horia2012):

Lucrul asta se intampla doar la fisiere PDF. Daca scot ceva in Word merge bine.

| ElGreco88 explică (pentru mixxjim):

Dar am dus un stic cu aceste pdf-uri la xerox, acolo le-a scos normal, cum de?

| mixxjim a răspuns (pentru ElGreco88):

Vezi ca la "View", cand ai fisierul deschis, are si o optiune "Rotate view", ca la poze sau programele de editare foto, rotesti imaginea cu totul, exact ca pe o poza, asa ar trebui sa mearga, o invarti pana se aseaza in pozitia dorita.

| ElGreco88 explică (pentru mixxjim):

Pai " imaginea " cu scrisul e pe verticala.

| mixxjim a răspuns (pentru ElGreco88):

Pdf-urile nu pot fi modificate, de-asta ii dai degeaba la setari, imprimanta le printeaza asa cum sunt facute, daca a fost facuta pagina in format landscape asa ti-o printeaza, orice i-ai face.