| SkenWell a întrebat:

Salut! Am o intrebare : am o camera auto cu un card in ea, am bagat cardul in pc sa vad toate filmarile dar in folder am vreo 40gb ocupati iar eu in folder am doar cateva filmari care nu ocupa 40gb, stiti cumva cum sa fac sa vad tot ce se afla in folder adica toti vreo 50 de gb?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde in ce format si ce rezolutie filmeaza camera!
Daca filmarea este de 4k, 60 cadre/secunda si format raw, aunci in scurt timp se umple cartela de memorie al camerei!
Uite-te pe secventele filmate - click dreapta - proprietati!

| SkenWell explică (pentru Bula):

1080p 60hz e setată format NTSC

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Cat este capacitatea cartelei de memorie?
Ce format au filmarile (mpg, avi, mp4 sau altceva?
Ce marime au filmarile si cat mai este spatiul liber?

NTSC este norma de televiziune americana. La noi, standardul este PAL.

| SkenWell explică (pentru Bula):

Mp4 sunt din cate vad si cardul are 64gb

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Vezi (la Proprietati) ce lungime are fiecre filmare si aduna-le!
De obicei, aceste camere filmeaza cand "vad" miscare, deci cand masina se deplaseaza sau ceva se misca in fata lor.
Cand memoria se umple pana la un nivel, se sterge automat inregistrarea veche, pentru a face loc uneia noi.

| SkenWell explică (pentru Bula):

Da asta cu ștergea știam ca dacă se umple camera, rescrie peste altele vechi și le șterge dar mi se pare ciudat ca nu pot sa vad tot ce conține folder mai exact cei 60 de gb

| Bula a răspuns (pentru SkenWell):

Ai facut calculul ce am spus inainte?