| anonim4565 a întrebat:

am o intrebare:am un laptop HP pavilion dv2000 care are o problema cu placa video si nu se prea poate repara.....in rest e ff faina la aspect e ca nou... oare ar vrea cineva sa-l cumpere?

Răspuns Câştigător
| thecakeisalie a răspuns:

Eu zic sa il faci sa mearga pentru 30 de min sau o ora, te duci frumos la amanet si vezi cat iti dau aia pe el. Cu laptopurile stricate, afacere buna n-ai sa faci decat daca e vreo serie cunoscuta si poti sa-l vinzi tot pe bucati.
Bafta!

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Si cam cat iau pe el? stii?

| thecakeisalie a răspuns (pentru anonim4565):

Eu am avut un pavilion dv6 si mi se inchidea cam la 30-45 de minute dupa ce il deschideam (era ceva de la placa de baza).
Am luat 7 mil pe el dar nu cred ca puteam sa scot mai mult in orice imprejurare.

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Frumoasa suma

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Auzi si acolo iti ia adresa si numele?

| thecakeisalie a răspuns (pentru anonim4565):

De obicei nu. Du-te la o casa care nu iti cere multe date personale. Daca nu iti cere buletinul, poti chiar si sa dai date false.

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Nu fac eu din astealaughingtie t-i-a cerut?

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

De unde esti?

| thecakeisalie a răspuns (pentru anonim4565):

Eu i l-am dat unui prieten sa-l duca la amanet in Iasi. Lui i-a cerut doar numele din cate mi-a zis, acum nu mai stiu exact detaliile ca treaba asta a fost acum 1 an.

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Nu prea as vrea sai fraieresc pe aia de la amanet... oare cu displayu cat as face sa zicem cam la ce pret ar fi? numa el numa displayu nu la amanet ci sa-l vand unei persoane

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Nu as vrea sai fraieresc pe aia de la amanet... oare daca as vinde displayu cuiva la ce pret ar ajunge? ar fi 3 mil?

| thecakeisalie a răspuns (pentru anonim4565):

Asta nu mai stiu. Cauta si tu pe okazii si/sau pe google sa vezi preturi asemanatoare la piese de la modelul tau. Spor!

| anonim4565 explică (pentru thecakeisalie):

Ok multumesc ff mult

24 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Ce problema are placa video?

| anonim4565 explică (pentru imaqtpie):

Mai mult de o ora nu tine dar m-am gandit ca macar pe piese(ecran, etc)as putea scoate niste bani

| Azµre a răspuns:

Pai ce problema are

| anonim4565 explică (pentru Azµre):

La acest gen de laptop placa video e cam proasta si cand il aprind imi para niste linii subtirii verticale de dif culori..lam dus la reparat si la reparat dar ne-a anuntat ca nu o sa tina mult si na tinut si daca un pic se incalzeste se strica max 1 ora daca e lasat tot aprins rezista

| Azµre a răspuns (pentru anonim4565):

Ai pus la un monitor extern face acelasi lucru?

| anonim4565 explică (pentru Azµre):

Merge.....stiu sigur ca placa e de vina
ecranu merge perfect

| Azµre a răspuns (pentru anonim4565):

N-ai inteles merge in seunsul ca merge ok sau tot apar linii asta incerc sa aflu de la tine!

| anonim4565 explică (pentru Azµre):

Ma refer ca tot asa se vede paraf pentru ca e stricata placa

| Azµre a răspuns (pentru anonim4565):

Asa spune! putea fi magistrala de la placa la display sa-ti faca intercalari, ceea ce ai tu sunt artefacte de spui ca apar dupa un anumit timp, n-ai decat sa dai pe bucati un display ajunge la 3-4 milioane si restul ce mai ai hdd ram etc

| anonim4565 explică (pentru Azµre):

Ok multumesc la amandoi nu stiu la care sa va dau funda

| Azµre a răspuns (pentru anonim4565):

Dai lui thecakeisalie

| anonim4565 explică (pentru Azµre):

Ik mersi de intelegere