| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebarebig grine ce mi se intrerupe netu la tara? intr-una se intrerupe credeti ca s-o fi defectat ceva sau sa se rupa?

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

E de la ei (de la cine ai netul) si daca esti la tara nu ai semnal! Puneti un fel e stick de la Vodafone care ai internet oriunde in tara!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Suna la isp (persoana de la care ai net) sa vina sa faca o investigatie.E posibil sa ai un cablu intrerupt sau un switch defect.Providerul de internet este singurul ce te poate ajuta in situatia prezenta.

| DenisIonut01 a răspuns:

Suna la firma de net pe care o ai si spune-le problema ta.
Si spune-le sa iti explica si cu cat ar trebui sa descarci conform abonamentului pe care il ai, iti sugerez asta pentru ca multe firme nu fac asa cum scrie in contract. Bafta

| Different69 a răspuns:

Suna la aia de la care ai interenetul de ex daca ai de la Romtelecom suna la 1930 si iti vor spune ei daca ai vreo problema sau in zona ta poate nu este semnal bun.

| DJMikeGMC a răspuns:

Daca il ai prin cablu deoarece este cablul prea lung de la sursa( de la ''ei'') si se pierde semnalul pe fir. daca ai prin modem > e prea departe de emitatorul lor, ti as sugera sa ii contactezi pe cei care ti l au instalat