| GEORGE5067 a întrebat:

Salut am o intrebare in legatura cu imprimanta! Am o imprimanta canon MP210 si nu stiu de ce nu merge ca inainte aveam windows XP normal si imi mergea, dar de cand am instalat windows XP7 nu imi mai merge si cineva mi-a spus ca este de la windows cum ca nu accepta Driverele originale si a trebuit sa le iau de pe net pe unele, asa trebuie sa fac si cu imprimanta?

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Pai din cate stiu eu nu este nevoie sa le instalezi tu manual. Se instaleaza automat la win7. Si eu am aceeasi imprimanta si tot win7 si se instaleaza autmat. Vezi poate e de la imprimanta ceva baga toate cablurile cum trebuie si incearca s aiei de pe net driverele si sa o instalezi tu manual. Si daca nu merge, imi pare rau trebuie sa dai mai multe detalii. Succes!

| luciana200972 a răspuns:

Poti incerca si eu am patit la fel cu driverele imprimantei(Canon mp 190), le-am luat de pe net si acum este totul ok

| claudiu97 a răspuns:

Imprimanta ta nu are drivere pentru win7 pe cd-ul de instalare. i-ati driverele dupa net

| Aliana4sweet a răspuns:

Pai cauta driveru-l cu asta http://www.mocasoft.ro/......pc-ul-tau/ un program care face mult

| Anais89 a răspuns:

Poate sa nu fie imprimanta compatibila cu windosul nou