| ISP475 a întrebat:

Salut.

Am o intrebare.In local disk D si in C imi apare un fel de virus (scanat).in D imi apare uiie.pif iar in C imi apare csxak.pif.

Cand le streg cu: Malwarebyts nu mai pot intra in disk-uri(imi arata nu are cu ce sa le deschida).In malware imi arata ca sunt niste Sality.le pot elimina?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Salveaza tot din pc, reinstaleaza windows-ul si formateaza amandoua partitiile, e singura solutie! Bafta!

| ReusxD a răspuns:

Si eu problema asta..nu se pot elimina, adica se pot dar, trebuie sa reinstalezi windowsulu, si sa reformatezi partitiile.