| buchar3st a întrebat:

Salut,

am o intrebare, la un procesor Intel Pentium 4 524 Prescott 3. 06GHz, ce temperatura ar trebui sa aiba in idle?

La mine sta in 59 de grade, dupa ce l-am curatat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In idle nu am gasit dar am gasit ca temperatura maxima la care functioneaza in conditii optime este 67.7°C. Ceea ce inseamna ca al tau e cam fierbinte. Verifica coolerul, poate nu e bine fixat sau nu mai ajunge la turatiile optime. Daca totul e in regula va trebui sa-l demontezi, sa cureti pasta de pe procesor si cooler si apoi sa o inlocuiesti.

| Romaniamafia a răspuns:

Este o temperatura mare la pc-ul meu la 60 de grade se opreste automat.curata bine coolerul si verifica cum e cu temperatura