| leul3 a întrebat:

Am o intrebare legata de power point 2010. Cum pot sa pun gen o alta muzica la cate 2 slideuri? gen slide 1 si 2 o muzica, iar slide 3 si 4 alta muzica, dar fara sa dau click la muzica, sa mearga automat. Sunt incepator cu power point.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Editezi cele doua piese muzicala cu un program separat.
In muzica rezultata sa fie altenativ secventele cum le doresti.
Evident, taierile trebuie sa le faci cu durata exacta al aparitiei slide-urilor.
La sfarsit, salvezi piesa rezultata si o folosesti in power point.

De exemplu, daca doua slide-uri consecutive vor avea cate 5 secunde, atunci la editarea muzicii vei lua 10 secunde dintr-una, iar urmatoarele 10 secunde din celalalta piesa muzicala, alternativ, pana la sfarsitul slide-ului.

| leul3 explică (pentru Bula):

Multumesc de ajutor, dar am rezolvat deja. Indiferent, primesti funda happy

2 răspunsuri:
| leul3 explică:

Va rog