| Benyamin173 a întrebat:

Am o intrebare legată de televiziunea de la upc...
Dacă imi fac un pachet upc cu inernet+televiziune si imi da acel horizon box si nu stiu daca televiziunea merge doar cu acel horizon(am 2 televizoare si o sa il pun logic doar la 1 unul deci merge numai la cel la care il pun sau pot sa pun un cablu si sa prindă si celălat)?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Vei avea televiziune la ambele televizoare.
Doar ca la unul vei avea acel mediabox, iar la celalt vei avea televiziune simpla analogica/digitala.
Asta inseamna ca la al 2-lea tv, cel fara mediabox vei avea mai putine canale tv, si respectiv o claritate ceva mai slaba.
Insa, nu e o problema, pentru 5 lei in plus pe luna, poti lua inca un mediabox horizon astfel incat sa beneficiezi de aceleasi canale la ambele televizoare.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca rds instead, sunt mult mai reliabili happy

| BlondaBlondii a răspuns:

Eu am auzit ca Digi sunt superiori din punct de vedere al calitatii internetului celor de la upc

| Benyamin173 explică (pentru BlondaBlondii):

Stiu dar din pacate nu are acoperire in zona mea...